J’Ami, de authentieke Georgische keuken in Antwerpen
J’Ami brengt een stukje Georgië naar het hart van Antwerpen. In een historische pand combineren de oprichters authentieke Georgische smaken met wijn, kunst en een eigentijdse gastronomische aanpak. Wat begon als een persoonlijk verhaal groeide uit tot een van de opvallendste nieuwe restaurants van Antwerpen.


Op de Vlasmarkt, midden in het historische centrum van Antwerpen, zit een restaurant dat niet mikt op grote woorden. Bij J’Ami telt wat er op tafel komt. Het is geen concept dat tot in de puntjes is uitgedacht door een marketingteam, maar het resultaat van een verhaal dat stap voor stap gegroeid is.
Het begint bij Ekatarina Latsabidze, die meer dan twintig jaar geleden vanuit Georgië naar België kwam om een bacheloropleiding tolk Duits te volgen. Door de politiek instabiele situatie in haar thuisland besloot ze hier te blijven. Ze bouwde haar leven opnieuw op en richtte zich eerst op iets anders dan gastronomie: Georgische wijn.
Die keuze was geen toeval. De wijncultuur in Georgië gaat duizenden jaren terug en werkt met amforen, natuurlijke fermentatie en uitgesproken smaken. Wat begon als import van wijnen, bracht haar in contact met Belgische wijnliefhebbers. Daar groeide het besef dat wijn pas echt werkt als je ze deelt met eten dat erbij past.
De Georgische keuken als fundament
Eind 2024 werd dat idee concreet. Samen met twee Georgische vriendinnen opende ze restaurant J’Ami in Antwerpen. Geen van hen had horeca-ervaring. Wat ze wel hadden, was een sterke band met hun thuisland en een duidelijke overtuiging: de Georgische keuken is geen verzameling recepten, maar een cultuur op zich.


De eerste maanden waren een zoektocht. De basis stond, maar de verfijning ontbrak nog. Die kwam er toen de Georgische topchef Davit Narimanishvili als menu-ontwikkelaar aan boord stapte. Vanuit het Spaanse Baskenland en met ervaring in de Madrileense gastronomie bracht hij structuur in de keuken, zonder de ziel van het concept aan te raken.
Zijn invloed zit niet in spektakel, maar in precisie. Klassieke Georgische gerechten blijven herkenbaar, maar krijgen meer balans en scherpte. Een bord met lamsvlees, rijst, gesmolten geitenkaas en dragonsaus toont dat goed: rijk van smaak, maar gecontroleerd opgebouwd.



De Georgische keuken vormt de basis van het verhaal. Ze draait rond kruiden, walnoten, groenten en traag bereide gerechten. Vegetarische opties zijn hier geen alternatief, maar een volwaardige pijler. Overbodige technieken of visuele overdaad worden vermeden. De smaak blijft leidend.
Toch zijn er elementen die voor Belgische gasten nieuw zijn. Een dessert met dennenappel bijvoorbeeld, of een limonade van duindoornbessen. Ingrediënten die in Georgië vanzelfsprekend zijn, maar hier verrassen. Net dat maakt dit Georgisch restaurant in Antwerpen interessant: vertrouwd en onbekend tegelijk.
De naam J’Ami verwijst naar tijd, en dat sluit aan bij het pand waarin het restaurant zit: het historische ‘De Kleine Klok’. Het gebouw draagt zijn eigen geschiedenis, die niet wordt weggepoetst maar meegenomen in het verhaal.


Waar gastronomie en kunst samenkomen
Wat J’Ami extra onderscheidt in Antwerpen, is de samenwerking met kunst. Via Eristavi Gallery van Thamar Eristavi krijgen Georgische kunstenaars een plek in de ruimte. De tentoonstellingen wisselen en bewegen mee met de seizoenen en het menu.
Die wisselwerking tussen keuken en kunst is geen decoratie, maar een tweede laag van het concept. Het maakt van J’Ami geen statisch restaurant, maar een plek die blijft evolueren. J’Ami is daarmee een van de opvallendere voorbeelden van een Georgisch restaurant in Antwerpen dat inzet op authenticiteit in plaats van conceptdenken.


Erkenning van Gault&Millau
De erkenning van Gault&Millau, met een score van 12,5/20 kwam snel en onverwacht. Voor het team is dat geen eindpunt, maar een bevestiging dat het traject klopt. Tegelijk brengt het ook druk mee: de verwachtingen groeien mee met de zichtbaarheid.
Ook buiten het restaurant wordt J’Ami zichtbaarder. Tijdens Antwerpen Proeft, van 14 tot 17 mei 2026, zet het team een volgende stap. Voor het eerst presenteert J’Ami zich daar als volwaardig restaurant. Speciaal voor het evenement ontwikkelde Davit Narimanishvili een nieuw gerecht dat de Georgische keuken toegankelijk maakt voor een breder publiek.
Toch blijft de essentie hetzelfde. J’Ami is geen restaurant dat inzet op trends of spektakel. Het is een plek die rustig opbouwt, met aandacht voor smaak, product en herkomst.
Wie hier komt eten, merkt dat snel. Geen ingestudeerd verhaal, maar gerechten die zichzelf uitleggen. Soms verrassend, soms herkenbaar, altijd eerlijk.
Antwerpen krijgt er met J’Ami een Georgisch restaurant bij dat niet schreeuwt om aandacht, maar die stilaan wel afdwingt. En net daardoor voelt het alsof dit verhaal nog maar net begonnen is.
J’Ami, Vlasmarkt 9, 2000 Antwerpen.
Foto’s: Deugenieten.be.



