
Food – Travel – Lifestyle
We zitten nu al een aantal weken in ons kot en dromen volop van het post-coronatijdperk waar we weer volop van de wereld kunnen deugenieten. Van zodra de beperkingen opgeheven worden zullen we weer op ontdekking kunnen, al zal ook dat op een andere manier moeten gebeuren. We geven je alvast graag een overzicht van de nieuwe reistrends voor de volgende zomer.
Reizen blijft een belangrijk onderdeel van ons leven
Volgens een recente enquête van Tripadvisor zijn er meer reizigers die hun reis omboeken (61%) naar een later tijdstip dan dat ze het annuleren (17%). 38% procent veranderde zijn reisplannen omwille van de gezondheidsrisico’s, 27% omdat er reisrestricties van kracht zijn, 15% omwille van de angst om niet terug te kunnen keren en 13% omdat het hotel of bestemming dicht waren.
Van de deelnemers voelt 89% zich op zijn gemak om internationaal te reizen binnen de 6 maanden na de crisis, 48% wil al binnen de 3 maanden reizen. Volgens dezelfde enquête zullen meer mensen een roadtrip of strandvakantie ondernemen als hun volgende reis. 43% wil weer reizen om te ontspannen, 38% om herinneringen te maken met familie en vrienden en 33% om te ontsnappen aan de dagelijkse routine.
Volgende een gelijkaardige enquête van travelbase.eu heeft de crisis voor 64% van de ondervraagden geen impact op het reisbudget dit jaar. 11% verwacht deze zomer enkel te mogen reizen in eigen land, 45% verwacht ook te kunnen reizen in Europa. 71% van de ondervraagden zegt enkel naar een land te zullen trekken als de coronacrisis daar onder controle is. Ongeveer een derde van de respondenten overweegt een betere reisverzekering af te sluiten, een last minute boeking te maken en dichterbij huis op reis te gaan. Bijna een kwart van de mensen voelt zich minder geneigd om per vliegtuig te reizen.
De nieuwe reistrends voor 2020
Op zoek naar nog meer ideetjes voor je volgende reis? We hebben een aantal reisboeken geselecteerd die je zeker op weg helpen. Je vindt onze selectie hier.
Dan zijn we deze zomer toch gewoon sportief in eigen land!
Hey Frank, nu enkel nog hopen op een warme en zonnige zomer 😉
Met z’n allen naar de kust of de Ardennen, dat gaat druk en duur worden.
Hoi Anja, hopelijk wordt het niet te druk en (vooral) te duur maar vooral zonnig, warm en plezant! Alvast een fijne vakantie gewenst.
Er wordt reclame gemaakt voor center parcs, maar er zijn zo veel bungalowparken in belgië en nederland, sommigen goedkoper, mogelijk eenvoudiger aanbod, maar altijd met natuur.
1 waarschuwing die een huisarts gaf : vanwege de hoge vochtigheidsgraad worden mensen veel meer blootgesteld aan virussen o bacterieën die mogelijk bij anderen aanwezig zijn. Niezen in de sauna bbbrrrr
Voor ons een bungalowtje zonder subtropische toestanden dus liever, wel frisse of warme lucht buitenshuis !! mmm heerlijk
Hoi Suzanne, je hebt gelijk er is (gelukkig maar) veel keuze wat betreft bungalowparken en/of vakantiehuisjes in België en Nederland. Tijdens ons laatste verblijf in Center Parcs hebben wij het subtropisch zwemparadijs ook gelaten voor wat het was (hoogseizoen dus heel druk en we hadden een sauna in ons vakantiehuisje), we hebben dan wel weer volop genoten van de rust in de natuur, het zicht op het water aan onze cottage, de wilde dieren ’s ochtends aan het raam en de heerlijke BBQ op het terras 😉